בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי בטלפון 072-33-80-541
או מלאו פרטיכם בטופס:

פספורט לפורטוגל

נתחיל בשורה התחתונה: נכון להיום הדרכון הפורטוגלי הוא הדרכון האירופאי הנגיש והזמין ביותר עבור רוב הישראלים. מי שעומד בדרישות חוק ההתאזרחות הפורטוגלי יכול להיות תוך שנה וחצי עם פסטפורט פורטוגלי ביד והוא יכול לסיים את כל ההליך בלי לעזוב את הארץ, בעלות של פחות מ-15 אלף ש"ח. והזכאים אינם בגדר קבוצה קטנה ומובחנת אלא פלח גדול יחסית מהיהודים החיים בישראל. פלח, שעד לאחרונה הסיכויים שלו לזכות בדרכון של האיחוד האירופאי היו קלושים.

חקיקה חדשה ומהפכנית
איך האופציה הזו פתאום הופיעה? בזכות גירוש יהודי ספרד. לפני כמה שנים חוקקו ספרד ופורטוגל חוק חדש שמאפשר לצאצאי המגורשים לקבל אזרחות בספרד ופורטוגל. איך פורטוגל קשורה לגירוש ספרד? ובכן, מרבית מגורשי ספרד עברו למדינה השכנה פורטוגל.

אך אחרי תקופה קצרה של שקט, החלו להתנכל גם ליהודים בפורטוגל. חלקם גורשו והרוב אולצו להתנצר בכפייה. כך שלאורך כל המאה השש-עשרה היה זרם גדול של אנוסים שעזבו את פורטוגל כדי שיוכלו לחיות כיהודים בגלוי. רבים מאותם יהודים מצאו את דרכם לארצות האסלאם, והיום מקובל לראות ביוצאי אותן קהילות בצפון אפריקה, טורקיה, יוון ומקומות אחרים כצאצאים של אותם מגורשים. התפיסה הזו אינה תפיסה חדשה ומכאן הזיהוי השגור של רבים מהיהודים יוצאי קהילות המזרח כ'יהודים ספרדים'.

החקיקה החדשה הקלה מאוד בנטל ההוכחה ופירסמה רשימה של אלפי שמות משפחה יהודיים שתועדו בספרד ופורטוגל. בפועל כמעט כל יהודי צפון אפריקה, טורקיה ויוון יכולים להוכיח זיקה ישירה לאחד משמות המשפחה האלה וגם רבים מיהודי תימן, עיראק, הולנד, בולגריה, מולדביה, אלבניה ומדינות אחרות עשויים להיות זכאים לקבלת פספורט פורטוגלי בהתאם לחוק החדש.

איך זה עובד תכלס?
כאן אנחנו, בפספורטינג, נכנסים לתמונה. אם אתם חושבים או חושדים שאתם עונים לקריטריון, אתם מוזמנים להתקשר אלינו ואחד מהחוקרים הגנאלוגיים שלנו יערוך איתכם ראיון טלפוני קצר על תולדות המשפחה שלכם, אחרי בחינת המידע הראשוני נחזור אליכם עם הערכה. השלב הזה בשירות שאנחנו מספקים ניתן בחינם. והיה והערכה חיובית, תוכלו לבחור להיעזר בליווי ובתויוך שלנו עד לקבלת הפספורט המיוחל.
 

פספורטינג -
פספורט ליוצאי ספרד
בדקו זכאותכם לדרכון
ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-541
או מלאו פרטיכם בטופס:

טלפון
072-33-80-541
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה
 
פספורטינג - פספורט ליוצאי ספרד
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי בטלפון 072-33-80-541 או מלאו פרטיכם בטופס:
 

טלפון
072-33-80-541
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה