בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי בטלפון 072-33-80-541
או מלאו פרטיכם בטופס:

פספורט אירופאי

מאז האיחוד האירופאי בו מרבית יבשת אירופה הפכה לסוג של ישות מדינית אחת, דרכונים אירופאיים (שעוד לפני זה נחשבו למבוקשים) שידרגו את מעמדם והפכו לדרכונים המובילים בעולם. מדובר היה בתהליך סינרגטי, שגם חיזק דרכונים של מדינות 'חזקות' כמו צרפת או גרמניה וגם, לפחות מבחינת הפספורט, שידרג מאוד מדינות צנועות יותר כמו פולין או פורטוגל.

אין הבדל בין הונגריה להולנד
גם אם קשה לתפוס את זה, אין הבדל בין מדינות מבחינת הזכויות והחופש שמקנה הפספורט האירופאי לאזרחים שמחזיקים בו. חופש תנועה מוחלט בכל המדינות החברות באיחוד האירופאי, חופש להשתקע בכל מדינה, לחיות בה, לעבוד בה, ללמוד בה וליהנות משירותים סוציאליים. הפספורט הזה גם הופך, במידה מסוימת, את כל אירופה לאזור סחר חופשי. יש עדיין דגשים שונים ורגולציה מקומית בכל מדינה, אבל ככלל אזרח הונגריה יכול לפעול עסקית בהולנד או להפך. אין ספק שהאיחוד הזה הפך את הפספורט האירופאי ליתרון אמיתי.

הישראלים הבינו את זה בשלב יחסית מוקדם ולכן כבר עשור וחצי שאנו עדים ל'בהלת הפספורט האירופאי' בקרב ישראלים. מי שלהוריו או משפחתו היתה זיקה לאירופה עשה מאמצים כבירים כדי להשיג את האזרחות המיוחלת. זה התחיל בתכונה בקרב יוצאי מדינות כמו גרמניה, הולנד או אוסטריה, אבל מרגע שגם מדינות כמו הונגריה, רומניה ובעיקר פולין התקבלו לאיחוד האירופאי הטפטוף הפך למבול.

גם יהודים ספרדים יכולים
מי שבמשך שנים רבות הביט בחגיגה בקנאה הם יוצאי מדינות המזרח התיכון, שברוב המקרים לא היו מצוידים בסבתא פולנייה או בסבא-רבא יקה. אבל לפני שנים מעטות חל מהפך דרמטי גם בגזרה הזו. ספרד חוקקה חוק היסטורי שביטל את צו הגירוש הידוע לשמצה שהוציאו המלכים פרדיננד ואיזבלה ב-1492.

אחרי החוק הסמלי, היה גם חוק שתירגם את הצו הזה לתכלס. בצעד חסר תקדים הזמינה ספרד (וגם פורטוגל שהלכה בעקבותיה) את צאצאי המגורשים לקבל בחזרה את מעמדם במדינה או במילים אחרות: היא פתחה מסלול התאזרחות מיוחד לצאצאי המגורשים. בלי להלאות אתכם בפרטים, רק נציין שבפועל, כמעט כל יוצאי צפון אפריקה, טורקיה, יוון, כמו גם משפחות רבות מתפוצות אחרות יכולים היום ליהנות מהיתרונות של הפספורט האירופאי.
 

פספורטינג -
פספורט ליוצאי ספרד
בדקו זכאותכם לדרכון
ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-541
או מלאו פרטיכם בטופס:

טלפון
072-33-80-541
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה
 
פספורטינג - פספורט ליוצאי ספרד
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי בטלפון 072-33-80-541 או מלאו פרטיכם בטופס:
 

טלפון
072-33-80-541
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה